نرم افزار های مورد نیاز

آکاایران: بیوگرافی نصرالله رادش

در ۱۲ آذرماه ۱۳۴۵ در آبادان به دنیا آمد، اما پس از این که به تهران آمد، به دنیای بازیگری روی آورد و هم اکنون ساکن تهران و شهرک اکباتان است، جوانی که اواخر ۷۳ با بازی در مجموعه ساعت خوش، یک شبه راه صد ساله پیمود، در سال های اخیر کمتر از او نقشی دیدیم، اما یکبار دیگر مهران مدیری به سراغ او رفت و او را به باغ مظفر دعوت کرد، صحبت از نصرالله رادش است.

به گزارش آکاایران: او یکی از بازیگران مطرح مجموعه های طنز تلویزیون ایران است. او با بازی در مجموعه «پرواز ۵۷» به کارگردانی مهران مدیری به تلویزیون آمد. با مجموعه “ساعت خوش” به شهرت رسید. پس از چند سال با ایفای نقش «حیف نون» در مجموعه باغ مظفر به کارگردانی مهران مدیری نامش دوباره بر سر زبانها افتاد.

نصر الله رادش ( از سیر تا پیاز زندگی نصر الله رادش و عکس های جدید )

,[categoriy]

آکاایران: نصر الله رادش ( از سیر تا پیاز زندگی نصر الله رادش و عکس های نوین )

از سال ۶۸ تا ۷۰ در فرهنگسرای نیاوران تئاتر کار کرد، فوق دیپلم تئاتر گرفت که مدیری او را انتخاب کرد و شروع به همکاری کردند.

شروع کارش در تلویزیون و بطور کلی شروع کار هنری اش با همکاری مهران مدیری رقم خورد. “پرواز ۵۷” و “ساعت خوش” از کارهایی است که به همراه مهران مدیری انجام داده است.

به خاطر برخی از دلایل شخصی مدتی است کم کار شده است و مشغول کارهایی غیر از کارهای به اصطلاح هنریست. تا حدودی از این طریق کسب درآمد می کند.

نصرالله رادش فارغ التحصیل فرهنگسرای نیاوران در تهران است. شروع کارش با تئاتر بود، تئاتر “ساحره سوزان” و “نیرنگ های اسکاپن” را با اکبر زنجان پور و قطب الدین صادقی کار کرد و بعد از آن با تئاتری کوچک به کارگردانی هرمز هدایت که ۳ تا ۴ دقیقه نقش داشت وارد تلویزیون شد.

عکس نوین نصرالله رادش

,[categoriy]

او در سریال های “روزگار جوانی”، “زیر آسمان شهر”، “باغ مظفر”، “مرد هزار چهره”، “مسافران” و … بازی کرده است. او در تله فیلم،”هملت به جبهه می رود” ساخته مسعود تکاور به مناسبت هفته دفاع مقدس نیز بازی داشته است.

معتقد است که شخصیتی که در سریال “مسافران” داشت، یکی از بهترین نقش هایی است که نوشته شده و کار تازه ای بود. با کاراکتر کلنجار رفتن و این طور نقش ها را خیلی دوست دارد.

از وضعیت خودش بعنوان بازیگر راضی نیست چون معتقد است که، نقش های متفاوت تری می توانست داشته باشد اما اینهم تقصیر هیچ کس نیست. در سینما و تلویزیون بازیگران به چند گروه خاص تقسیم می شوند. هر کس خوب و مثبت بازی می کند تا آخر عمرش به او مثبت پیشنهاد می شود و اگر منفی را خوب بازی کند همه جا منفی است. کارگردان ها ریسک نمی کنند و بازیگران را در موقعیت های مختلف امتحان نمی کنند. در تلویزیون اصلا ریسک موجود نیست. بنابراین بازیگران کمدی همیشه همان قبلی ها هستند. او هم دوست دارد نقش متفاوت به او بدهند اما متاسفانه کسی این ریسک را نمی کند.

مردم او را با طنز دیده اند و با طنز همراه بوده است، اما اگر پیشنهاد بازی در فیلم ها و یا مجموعه های جدی را هم داشته باشد می پذیرد و مطمئن است که از عهده اش برخواهد آمد.

به گفته خودش خیلی در دیالوگ پیچیده گفتن استاد نیست. دیالوگهایی از جنس زندگی مردم را دوست دارد. به بچه های نویسنده می گوید که از این دیالوگهایی که برای بقیه می نویسند برای او ننویسند!

همه مردم کره زمین را دوست دارد محبتی را که مردم به او هدیه می کنند دوست داشتنی ترین مورد زندگی اش تاکنون بوده است. بازیگری برای او همانند بازی بچه هاست، سرگرمی دلپذیر و شیرین.

فروتن یکی از بازیگرانی است که او را بسیار دوست دارد و به نظرش او از پدیده های سینمای پس از انقلاب است. و فکر می کند اگر سه بازیگر خوب داشته باشیم یکی از آنها حتما رضا شفیعی جم است.

حتما بخوانید :  نمایش سونات پاییزی با تیپ متفاوت بهاره رهنما + تصاویر

عکس های نوین و شخصی نصرالله رادش در اینستاگرام

,[categoriy]

سینماگرافی:

نام فیلم کارگردان سال تولید
شیرهای جوان محسن محسنی نسب ۱۳۷۸
سرتو بدزد رفیق علی عبدالعلی زاده ۱۳۸۴
نظام از راست محمدرضا ورزی ۱۳۸۷
خنده در باران داریوش فرهنگ ۱۳۹۰

مجموعه های تلویزیونی:

 

نام مجموعه توضیحات کارگردان سال پخش
پنچری شبکه ۲ هرمز هدایت ۱۳۷۱
پرواز ۵۷ شبکه ۳ مهران مدیری ۱۳۷۲
ساعت خوش شبکه ۳ مهران مدیری ۱۳۷۳
سال خوش شبکه ۳ مهران مدیری ۱۳۷۴
روزگار جوانی سری اول شاپور قریب ۱۳۷۷
روزگار جوانی سری دوم اصغر توسلی ۱۳۷۸
زیر آسمان شهر شبکه ۳ مهران غفوریان ۱۳۸۰
باغ مظفر شبکه ۳ مهران مدیری ۱۳۸۵
مرد هزار چهره شبکه ۳ مهران مدیری ۱۳۸۷
طنز مسافران شبکه ۳ رامبد جوان ۱۳۸۷
مهمانان ویژه شبکه تهران جواد رضویان ۱۳۹۱

شبکه نمایش خانگی:

 

نام مجموعه
کارگردان
سال تولید
گنج مظفر مهران مدیری ۱۳۹۲
شوخی کردم مهران مدیری ۱۳۹۲

,[categoriy]

نصرالله رادش طبق گفته خودش از همسرش جدا شده است،او یک پسر به نام پرهام نیز دارد

,[categoriy]

,[categoriy]

,[categoriy]

,[categoriy]

,[categoriy]

,[categoriy]

,[categoriy]

عکس های نوین نصرالله رادش

,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]

,[categoriy]

کودک مانده ام، مشکل این است که من هیچ گاه اهل روابط و این که خودم را دائم به دیگران معرفی کنم، نبوده ام. این کار را بلد نیستم. نمی خواهم بگویم آنهایی که پرکارند همه با روابطشان به جایی رسیده اند؛ هرگز. ولی خب مشکل اصلی ام این بود که همیشه از روابط و دوستی با آدم ها دوری می کردم و خیلی از پیشنهادهایی را که می رسید، قبول نمی کردم. برای مثال فیلم «کلید ازدواج» با حضور همان بچه های ساعت خوش ساخته شد که نقش اصلی اش را به من پیشنهاد دادند اما قبول نکردم و نقش به علیرضا خمسه رسید. در نتیجه این که بخشی از این کم کاری در اثر انتخاب های اشتباه خودم هم بوده است. یا حتی گاهی یادم می رفت زنگ بزنم و عید نوروز را به هم بازی های خودم تبریک بگویم! خب این قضیه هم تاثیر دارد.

,[categoriy]

روزگار دوستی و جوانی

راستش نمی دانم بگویم چه عاملی بیشتر باعث گل کردن «روزگار جوانی» شد. دلیلی که در ساعت خوش باعث دیده شدنم بود، سبک خاص بازی ام بود؛ من وحشی بازی می کردم؛ منظورم تعریف بد این واژه نیست، اما بازی ام خیلی انرژی داشت و پویا بود و دلیلش هم باز به خاطر همان الهام ها بود. بعدها کیهان ملکی یک بار به من گفت سبک بازی ات در ساعت خوش مثل راه رفتن روی نخ بوده، یعنی همان قدر که می توانستی موفق باشی، به همان اندازه امکان سقوطت هم بود و کار سختی را انجام دادی. این مدلی که کسی ناگهان در تلویزیون دیوانه بازی دربیاورد و فریاد بزند را تا قبل از ساعت خوش کجا داشتیم؟ روزگار جوانی هم حدی از این دیوانه بازی را داشت. دلیل دیگرش رابطه قشنگ ما در پشت صحنه بود. چندباری شد که رفتم پیش اصغر فرهادی و از او خواستم نقشم را کمتر کند، نگران بودم که نکند بیشتر دیده شوم. اصغر فرهادی از این رفتارم تعجب کرد و گفت تو اولین فردی هستی که این را می گویی. دلیلش همان رفاقت بود. در طول کار بارها شد که امین حیایی آمد، سرش را روی پایم گذاشت و برایم گریه و درد دل کرد. صمیمیت در پشت صحنه برایم خیلی مهم است و ۱۸ سال است که دوباره به دنبال همان فضا می گردم.

حتما بخوانید :  وقتی مریم معصومی بازیگر زن جوان ایرانی عاشق می شود + تصاویر

نصرالله رادش خسته از تکرار

یکی از ویژگی هایم این است که زود از تکرار خسته می شوم و به دنبال اتفاقات تازه می گردم. مدتی است که خودم یک کارگاه کوچک بازیگری راه انداخته ام، تعداد کمی هنرجو هم دارم و با این حال می توانم بگویم که بعد از مدت ها پس از ساعت خوش، این اولین بار است که این فضای خلاقانه را در بازی ها می بینم. الان تعدادی از این بچه ها در مجموعه «همسایه ها»ی مهران غفوریان، نقش های کوچکی را به عهده گرفته اند. این گام های اول است و امیدوارم اتفاقات خوبی را در این کلاس ها رقم بزنیم.

,[categoriy]

یک سوال بی پاسخ از نصرالله رادش

از آخرین مجموعه ای که در تلویزیون بازی کردم (مسافران) هفت سالی می گذرد؛ نمی فهمم چرا مردم هنوز وقتی مرا در خیابان می بینند، می شناسند و اظهار لطف می کنند؟! دلیل این قضیه واقعا چیست؟ اهل تعارف نیستم. براحتی برایتان ده کمدین ایرانی را نام می برم که در سطحی جهانی، قابلیت رقابت با کمدین های خارجی را دارند. رضا شفیعی جم، مهران غفوریان، رضا عطاران، مهران مدیری…. اینها در سطح جهانی می توانند ستاره باشند. چرا تا وقتی این افراد در تلویزیون مان هستند، من باید شناخته شوم و مردم دوستم دارا باشند؟ و اگر دوستم دارند پس چرا این قدر کم کارم؟ چرا در هیچ کار سینمایی ای بازی نمی کنم؟ جواب این سوال را شما به من بگویید.

همکاری نصرالله رادش با مهران مدیری

بعد از اولین سکانسی که نقش حیف نون را در «گنج مظفر» بازی کردم، مهران مدیری مرا بوسید و گفت فوق العاده ای! نمی دانستم چه کار کنم. قبل از من حمید لولایی چنین نقشی را صد برابر بهتر بازی کرده و مردم هنوز در یادشان است. چند شبی مدام با خودم راه می رفتم و گریه می کردم تا نقش را پیدا کنم و بعد احساس می کنم که بر اثر یک الهام، شکل درستش را پیدا کردم. خودم از بیشتر کارهایی که با مهران مدیری تجربه کردم، راضی ام و فکر می کنم که در این کارها خوب بوده ام. این محبت او نسبت به من حتی تا همین «در حاشیه» هم ادامه داشته است.

,[categoriy]

نصرالله رادش و پسرش پرهام

نصرالله رادش داستان جدایی از همسرش را در شب جشن تولد پنجاه سالگی اش روایت کرد.

مشخصات

دانـــــلود

  • 3 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *